GC9944-S12
Category : Discrete Semiconductor Products Diodes RF Diodes
Product Status : Active
Package : Tray
Series : -
Capacitance @ Vr, F : 0.5pF @ 0V, 1MHz
Resistance @ If, F : 12Ohm @ 5mA, 1MHz
Voltage - Peak Reverse (Max) : 4V
Supplier Device Package : -
Mfr : Microchip Technology
Package / Case : 2-SMD, Flat Lead
Diode Type : Schottky - Single
Operating Temperature : -55°C ~ 150°C
Description : SI SCHOTTKY NON HERMETIC BEAM LE
Contact Now
RF Diode Schottky - Single 4V